Արթուր Չախոյանի և Մեսրոպ Մանուկյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում է հարուցվել խուլիգանության հատկանիշներով
Երևանի Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավարի աշխատակազմի վարչական շենքում տեղի ունեցած միջադեպի առնչությամբ նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակում հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել ակտիվիստ Արթուր Չախոյանի և Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Մեսրոպ Մանուկյանի նկատմամբ։ Այդ մասին հայտնում է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով իր աղբյուրներին:
Ավելի վաղ Քննչական կոմիտեի մամուլի քարտուղար Կիմա Ավդալյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է, որ երկու անձի մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով՝ խուլիգանության հատկանիշներով, որը, ըստ մեղադրանքի, կատարվել է մի խումբ անձանց կողմից՝ տեղեկատվական կամ հաղորդակցական տեխնոլոգիաների օգտագործմամբ։
Քննչական կոմիտեի մամուլի քարտուղարը հայտնել էր, որ նույն միջադեպի շրջանակում հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել նաև չորս այլ անձի նկատմամբ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 195-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 5-րդ կետով՝ մի խումբ անձանց կողմից ֆիզիկական ներգործություն գործադրելու հատկանիշներով։ Նրանց թվում է նաև Նոր Նորքի վարչական շրջանի ղեկավար Տիգրան Տեր-Մարգարյանը։
Ապրիլի 29-ին Նոր Նորքի թաղապետարանում տեղի էր ունեցել ծեծկռտուք, որը, ըստ հաղորդումների, սկսվել էր մանկապարտեզների վերանորոգման աշխատանքների վերաբերյալ քննադատություն պարունակող տեսանյութի հրապարակումից հետո։ Տեսանյութում երևում է, թե ինչպես է Տեր-Մարգարյանը հարվածներ հասցնում Արթուր Չախոյանին։

В отношении Артура Чахояна и Месропа Манукяна возбуждено уголовное дело по признакам хулиганства
В рамках уголовного дела, возбужденного в связи с инцидентом, произошедшим в здании аппарата главы административного района Нор Норк города Еревана, возбуждено публичное уголовное преследование в отношении активиста Артура Чахояна и члена фракции «Мать Армения» Совета старейшин Еревана Месропа Манукяна.
Об этом сообщает Арменпресс со ссылкой на свои источники.
Ранее на своей странице в Facebook пресс-секретарь Следственного комитета Кима Авдалян написала, что Им предъявлено обвинение по пункту 1 части 2 статьи 297 Уголовного кодекса Республики Армения по признакам хулиганства, которое, согласно обвинительному заключению, было совершено группой лиц с использованием информационно-коммуникационных технологий.
Пресс-секретарь Следственного комитета сообщила, что по этому же инциденту в отношении четырех других лиц возбуждено публичное уголовное преследование по пункту 5 части 2 статьи 195  Уголовного кодекса Республики Армения по признакам физического воздействия группой лиц. Среди них - глава административного района Нор Норк Тигран Тер-Маргарян.
29 апреля в администрации района Нор Норк произошла драка, которая, как сообщается, началась после публикации видеоролика с критикой работ по ремонту детского сада. На видео видно, как Тер-Маргарян бьет Артура Чахояна.