Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավար Տիգրան Տեր-Մարգարյանին մեղադրանք է առաջադրվել
Նոր Նորքի թաղապետ Տիգրան Տեր-Մարգարյանին մեղադրանք է առաջադրվել: Այս մասին հայտնում է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով իր աղյբուրներին։
Քննչական կոմիտեի մամուլի քարտուղար Կիմա Ավդալյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է, որ Երևանի Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավարի աշխատակազմում տեղի ունեցած միջադեպի առնչությամբ նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակում հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել չորս անձի նկատմամբ։
Նրանց մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 195-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 5-րդ կետով՝ մի խումբ անձանց կողմից ֆիզիկական ներգործություն կիրառելու հատկանիշներով։
Ավելի վաղ, ակտիվիստ Արթուր Չախոյանը հայտնել էր, որ իրեն մեղադրանք է առաջադրվել խուլիգանության հատկանիշներով։ Լրատվամիջոցներում շրջանառվող տեղեկությունների համաձայն՝ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել նաև Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Մեսրոպ Մանուկյանի նկատմամբ։
Ապրիլի 30-ին ծեծկռտուք էր տեղի ունեցել Նոր Նորքի վարչական շրջանի թաղապետարանում, որի հետևանքով ձերբակալվել էր վեց անձ։ Սոցիալական ցանցերում տարածված տեսանյութում արձանագրվել էր նաև, թե ինչպես է Նոր Նորքի թաղապետ Տիգրան Տեր-Մարգարյանը հարվածներ հասցնում Արթուր Չախոյանին։
Միջադեպի առիթը դարձել էր մանկապարտեզների վերանորոգման որակի վերաբերյալ քննադատություն պարունակող տեսանյութի հրապարակումը։ Ակտիվիստ Արթուր Չախոյանն ու ավագանու անդամ Մեսրոպ Մանուկյանը պնդում են, որ դրան հաջորդել են թաղապետի կողմից հնչեցված սպառնալիքներ և անհարգալից արտահայտություններ։

Главе административного района Нор Норк Тиграну Тер-Маргаряну предъявлено обвинение
В рамках уголовного дела, возбужденного в связи с инцидентом, произошедшим в аппарате главы административного района Нор Норк города Еревана, в отношении четырех лиц возбуждено публичное уголовное преследование.
Об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь Следственного комитета Кима Авдалян.
Им предъявлено обвинение по пункту 5 части 2 статьи 195 Уголовного кодекса Республики Армения по признакам применения физической силы группой лиц.
Ранее активист Артур Чахоян сообщил, что ему предъявлено обвинение по признакам  хулиганства. По информации, распространенной в СМИ, уголовное дело возбуждено также в отношении члена фракции «Мать Армения» Совета старейшин Еревана Месропа Манукяна.
30 апреля в здании районной администрации административного района Нор Норк произошла драка между сотрудниками администрации и активистом Артуром Чахояном. На видео, распространенном в социальных сетях, видно, что мэр Нор Норка Тигран Тер-Маргарян также присоединился к драке и ударил Артура Чахояна.
Причиной инцидента стала публикация администрацией района видеоролика с критикой качества ремонтных работ в детских садах. Артур Чахоян и член Совета депутатов Еревана Месроп Манукян утверждают, что за этим последовали угрозы и неподобающие выражения со стороны главы района.