ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ու Կատարի էմիրի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդականը քննարկել են Մերձավոր արևելքի անվտանգային իրավիճակը
Կատարի Պետություն կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում  Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ապրիլի 29-ին հանդիպել է Կատարի էմիրի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Մոհամմադ բին Ահմադ ալ-Մուսնադի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ԱԽ գրասենյակի տարածած հաղորդագրությունից, հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են Մերձավոր արևելքի անվտանգային իրավիճակը:

Секретарь Совета безопасности Республики Армения и советник по национальной безопасности Эмира Катара обсудили ситуацию с безопасностью на Ближнем Востоке
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян в ходе рабочего визита в Государство Катар 29 апреля встретился с советником по национальной безопасности Эмира Катара Мохаммадом бин Ахмадом аль-Муснадом.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на пресс-релиз аппарата СБ РА, в ходе встречи собеседники обсудили ситуацию безопасности на Ближнем Востоке.