Իսրայելը ​​հարվածներ չի հասցնի Իրանի միջուկային օբյեկտներին առանց ԱՄՆ հավանության. Financial Times
Իսրայելի ղեկավարությունը հարվածներ չի հասցի Իրանի միջուկային ենթակառուցվածքի օբյեկտներին՝ չունենալով ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի անմիջական հավանությունն ու աջակցությունը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին գրում է բրիտանական Financial Times (FT) թերթը՝ վկայակոչելով իսրայելցի և արաբ դիվանագետների։
Նրանց կարծիքով՝ Իսրայելը ձեռնպահ կմնա ռազմական գործողություններից՝ առանց Սպիտակ տան հավանության՝ վախենալով Թրամփին «զայրացնելուց» և նրա օժանդակությունից զրկվելուց, ինչպես նաև՝ ելնելով այն հանգամանքից, որ առանց ԱՄՆ-ի սեփական հարվածներն Իրանին կունենան շատ սահմանափակ ազդեցություն։ Ըստ որում, Թրամփն ինքն այս պահին կենտրոնացած է իրանական միջուկային ծրագրի հարցերի կարգավորման  դիվանագիտական ​​ուղիների որոնումների վրա։
ԱՄՆ նախագահը, ինչպես նշում է հրատարակությունը, տեղի չի տալիս Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի ճնշմանը, որը ձգտում է ավելի վճռական և ագրեսիվ գործողությունների հասնել Վաշինգտոնի կողմից։

Израиль не будет наносить удары по ядерным объектам Ирана без одобрения США – Financial Times
Израильское руководство не нанесет удар по ядерной инфраструктуре Ирана без прямого одобрения и поддержки президента США Дональда Трампа. Как сообщает Арменпресс, об этом пишет британская газета Financial Times (FT) со ссылкой на израильских и арабских дипломатов.
По их мнению, Израиль воздержится от военных действий без одобрения Белого дома, опасаясь «разозлить» Трампа и потерять его поддержку, а также исходя из того, что без собственных ударов США по Ирану его собственные удары будут иметь весьма ограниченный эффект.
Между тем сам Трамп в настоящее время сосредоточен на поиске дипломатических путей решения проблем, связанных с иранской ядерной программой.
Президент США, как отмечает издание, не поддается давлению премьер-министра Израиля Биньямина Нетаньяху, который добивается от Вашингтона более решительных и агрессивных действий.