ՀՀ ԱԽ քարտուղարը և Իրանի ԱԳ նախարարը վերահաստատել են տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության պահպանման հրամայականը
ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը մարտի 25-ին ընդունել է Իրանի ԱԳ նախարար Սեյեդ Աբբաս Արաղչիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԽ-ից, Արմեն Գրիգորյանը ողջունել է նախարարի այցը Հայաստան և ընդգծել, որ Հայաստան-Իրան հարաբերությունները շարունակում են ինտենսիվությամբ զարգանալ: Այս համատեքստում զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Իրան երկկողմ հարաբերություններին առնչվող հարցեր:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային անվտանգային զարգացումներին ու մարտահրավերներին: Սեյեդ Աբբաս Արաղչին նշել է, որ Իրանը դեմ է տարածաշրջանի միջազգայնորեն ճանաչված սահմանների ցանկացած փոփոխության:
Ըստ աղբյուրի՝ զրուցակիցները երկուստեք վերահաստատել են տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության պահպանման հրամայականը:

Security Council Secretary, Iranian Foreign Minister reaffirm imperative of maintaining peace and stability in the region
Secretary of the Security Council Armen Grigoryan on Tuesday received a delegation led by Iranian Foreign Minister Seyyed Abbas Araghchi.
Grigoryan welcomed the Iranian FM's visit to Armenia and emphasized that Armenia-Iran relations continue to develop intensively, his office has said.
In this context, the parties discussed issues related to bilateral Armenia-Iran relations, focusing on regional security developments and challenges. Minister Araghchi noted that Iran opposes any change to the internationally recognized borders of the region.
According to the source, the parties mutually reaffirmed the importance of maintaining peace and stability in the region.