Իսրայելը հայտարարել է Լիբանանի հարավում հարվածներ հասցնելու մասին
An Israeli soldier walks near military vehicles, amid the ongoing conflict between Israel and the Palestinian Islamist group Hamas, near Israel's border with Gaza in southern Israel, May 29, 2024. REUTERS/Ronen Zvulun TPX IMAGES OF THE DAY
Իսրայելի պաշտպանության բանակը հարվածներ է հասցրել «Հըզբոլլահի» տասնյակ հրթիռային կայանքներին և հրամանատարական կենտրոնին, որտեղից «Հըզբոլլահը» գործում էր Լիբանանի հարավում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին X-ի միկրոբլոգում հաղորդագրություն է տարածել Իսրայելի պաշտպանության բանակը:
«Այսօր առավոտյան Գալիլեայի ուղղությամբ արձակված հրթիռը Իսրայելի և Լիբանանի միջև փոխըմբռնման բացահայտ խախտում է և ուղղակի սպառնալիք է Իսրայել պետության քաղաքացիների համար: Համաձայնագրի պահպանման պատասխանատվությունը կրում է Լիբանանի պետությունը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։ Նշվում է, որ իր քաղաքացիներին պաշտպանելու համար Իսրայելի պաշտպանության բանակը կշարունակի գործել այնպես, ինչպես պահանջվում է: