Կիպրոսն աջակցում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրի արագ ստորագրմանը
Կիպրոսը ողջունել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացում ձեռք բերված առաջընթացը և աջակցություն հայտնել համաձայնագրի վերջնական տեքստի արագ ստորագրմանը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է Կիպրոսի ԱԳ նախարարության X-ի միկրոբլոգում տարածած հայտարարության մեջ։
«Կիպրոսը ողջունում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացում ձեռք բերված առաջընթացը և աջակցում է համաձայնագրի վերջնական տեքստի արագ ստորագրմանը։ Այս զարգացումը կնշանակի վճռորոշ քայլ՝ հասնելու տարածաշրջանում կայունության և բարգավաճման»,-ասված է գրառման մեջ:

Cyprus expresses support for swift signing of Armenia-Azerbaijan peace treaty
Cyprus has welcomed the conclusion of the talks around the peace treaty terms between Armenia and Azerbaijan.
In a statement on X, the Foreign Ministry of Cyprus said it supports a swift signing of the final text of the agreement.
“Cyprus welcomes the progress achieved on the peace process between Armenia and Azerbaijan and supports a swift signing of the final text of the Agreement. This development will mark a crucial step towards stability and prosperity in the region,” the Foreign Ministry of Cyprus said.