Մակրոնը, Սթարմերը և Զելենսկին կմեկնեն Վաշինգտոն
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Քիր Սթարմերի և Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկիի հետ կմեկնի Վաշինգտոն։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Փարիզում կայացած ճեպազրույցում հայտարարել է Ֆրանսիայի կառավարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Սոֆի Պրիման։
«Պլանավորվում է, որ նախագահ Մակրոնը կրկին կմեկնի Վաշինգտոն Զելենսկիի և Մեծ Բրիտանիայի վարչապետի հետ», - Պրիմայի խոսքերն է մեջբերում ՏԱՍՍ-ը:
Նա երեք երկրների ղեկավարների այցի կոնկրետ ժամկետներ չի նշել։
Ավելի վաղ բրիտանական Daily Mail պարբերականը, վկայակոչելով դիվանագիտական ​​աղբյուրների, հաղորդել էր, որ Մեծ Բրիտանիայի և Ֆրանսիայի ղեկավարները պատրաստ են հաջորդ շաբաթ Զելենսկիի հետ մեկնել Վաշինգտոն՝ հանդիպելու ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ:

Макрон и Стармер поедут в Вашингтон вместе с Зеленским
Президент Франции Эммануэль Макрон и премьер-министр Великобритании Кир Стармер направятся в Вашингтон вместе с президентом Украины Владимиром Зеленским. Как передает Арменпресс, об этом на брифинге в Париже сообщила официальный представитель правительства Франции Софи Прима .
“Планируется, что президент вновь направится в Вашингтон, вместе с Зеленским и премьер-министром Великобритании”, - ТАСС цитирует Софи Прима.
Она не уточнила конкретную дату визита лидеров трех стран.
Ранее британская Daily Mail со ссылкой на дипломатические источники сообщила, что лидеры Великобритании и Франции готовы на следующей неделе направиться в Вашингтон вместе с Зеленским для встречи с президентом США Дональдом Трампом.