Հայտնի է Երևանի մետրոպոլիտենում խուլիգանություն կատարած անձանց քաղաքացիությունը
Երևանի մետրոպոլիտենում խուլիգանություն կատարելու համար ձերբակալվել է Ռուսաստանի Դաշնության՝ չորս  և Լիտվայի Հանրապետության՝ մեկ քաղաքացի։ Այս մասին հայտնում են «Արմենպրես»-ի աղբյուրները։
Փետրվարի 1-ին ժամը 21:32-ին Ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում էր ստացվել, որ Մետրոպոլիտենի «Սասունցի Դավիթ» և «Հանրապետության հրապարակ» կայարանների միջակայքում` բաց հատվածում, դիմակավորված անձինք ներկ են փչում գնացքի վագոնների վրա։ Րոպեներ անց կրկին ահազանգ է ստացվել, որ նույն անձինք քարեր են նետում գնացքի ուղղությամբ և թույլ չեն տալիս, որ այն շարժվի: Դեպքի վայր մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ նախ աշխատեցրել են գնացքի «վթարային կանգառ» բռնակը, իսկ շարժակազմի կանգառից հետո կայարանների միջանկյալ հատվածից, պատը մագլցելով, վազել-մոտեցել են մի խումբ անձինք և ներկելու միջոցով վնասել ուղևորներով ընթացող գնացքի վագոնները:
Համայնքային ոստիկանության Մետրոպոլիտենի բաժնի ծառայողներն իրացնելով օպերատիվ տեղեկությունները՝ ԱԱԾ և Համայնքային ոստիկանության Նոյեմբերյանի բաժնի աշխատակիցների հետ, խուլիգանության կասկածանքով ձերբակալել են Բագրատաշենի սահմանային անցակետը հատել փորձող հինգ օտարերկրացու:
Ձերբակալվածներն ու կազմված փաստաթղթերը ներկայացվել են Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժին:

Граждане России и Литвы арестованы за хулиганство в Ереванском метро
Четверо граждан Российской Федерации и один гражданин Литовской Республики арестованы за хулиганство в ереванском метрополитене. Об этом сообщают источники Арменпресс.
1 февраля в 21:32 в оперативный центр управления Полиции поступило сообщение о том, что лица в масках распыляли краску на вагоны поездов на открытой площадке между станциями метро «Сасунци Давид» и «Площадь Республики». Через несколько минут снова поступил сигнал тревоги о том, что те же люди бросают камни в сторону поезда и не дают ему двигаться.
Выехавшая на место оперативная группа установила, что сначала была активирована ручка «аварийной остановки» поезда, а после того, как подвижной состав остановился, из промежуточной части станций, взбираясь на стену, подбежала группа людей, которые повредили вагоны поездов с пассажирами путем покраски.
Сотрудники столичного управления общественной полиции, действуя по оперативной информации, совместно с сотрудниками Национальной службы полиции и Ноемберянского отдела общественной полиции, по подозрению в хулиганстве задержали пятерых иностранцев, пытавшихся пересечь пограничный пункт Баграташен.
Арестованные и подготовленные документы переданы в следственный отдел административных районов Эребуни и Нубарашен.