Երևանի և Լոս Անջելեսի միջև ստորագրվել է փոխըմբռնման հուշագիր. օրակարգում թվային վերափոխումն է
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Պաշտոնական այցով ԱՄՆ մեկնած Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է Լոս Անջելեսի գործընկերոջ՝ քաղաքապետ Քերըն Բասսի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Երևանի քաղաքապետարանի տարածած հաղորդագրությունից, երկկողմ համագործակցության օրակարգում քաղաքապետներն առանձնացրել են տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կիրառումը քաղաքային տնտեսության տարբեր ոլորտներում:
Կարևորելով Լոս Անջելեսի փորձն ու գրանցած հաջողությունները նշված գործընթացներում՝ քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը համոզմունք է հայտնել, որ այն կարող է օգտակար լինել նաև թվային վերափոխման ճանապարհով անցնող Երևանի համար:
Քաղաքապետ Քերըն Բասսն իր հերթին նշել է, որ Լոս Անջելեսը կանգնած է քույր քաղաք Երևանի կողքին և պատրաստ է իր փորձն ու «խելացի» լուծումները փոխանցել՝ նախաձեռնված բարեփոխումները կյանքի կոչելու համար:
Պաշտոնական հանդիպմանը հաջորդել է փոխըմբռնման հուշագրի ստորագրման հանդիսավոր արարողությունը: Օրակարգում թվային վերափոխումն է:
Ստորագրված փաստաթղթով նախատեսվում է, որ համագործակցություն կծավալվի տեխնոլոգիաների օգտագործմամբ բարձրորակ ծառայություններ մատուցելու և «խելացի» լուծումներ մշակելու նպատակով:

Memorandum of Understanding signed between Yerevan and Los Angeles
YEREVAN, NOVEMBER 26, ARMENPRESS. Yerevan Mayor Tigran Avinyan has met with Los Angeles Mayor Karen Bass within the framework of his official visit.
The mayors highlighted the use of information technologies in various areas of urban economy on the agenda of bilateral cooperation, City Hall said in a press release.
Mayor Tigran Avinyan expressed confidence that the experience and success of Los Angeles in the abovementioned areas will be useful for Yerevan, which is currently undergoing digital transformation.
Mayor Karen Bass, in turn, noted that Los Angeles supports its sister-city Yerevan and is ready to share its experience and smart solutions for the implementation of the initiated reforms.
The official meeting was followed by the ceremony of signing a Memorandum of Understanding between the cities. The agenda includes digital transformation.
Within the scope of the signed document, the cooperation will aim at providing high-quality services and developing smart solutions via technology.