Պուտինը չի ծրագրում շնորհավորել Թրամփին հաղթանակի առթիվ. Պեսկով
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը չի ծրագրում շնորհավորել հանրապետական ​​Դոնալդ Թրամփին նախագահական ընտրություններում հաղթանակի առթիվ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Ինձ հայտնի չէ Թրամփին ընտրությունների առթիվ շնորհավորելու՝ նախագահի ծրագրերի մասին։ Եկեք չմոռանանք, որ խոսքը ոչ բարեկամ երկրի մասին է, որը թե՛ ուղղակիորեն, թե՛ անուղղակիորեն ներգրավված է մեր պետության դեմ պատերազմի մեջ», - Պեսկովի խոսքերն է մեջբերում ՏԱՍՍ գործակալությունը:
Նախագահական ընտրություններում Թրամփի հաղթանակը կանխատեսել է ոչ միայն հանրապետականներին սատարող Fox News-ը, այլև դեմոկրատներին սատարող CNN-ը։ Ըստ Fox News-ի՝ Թրամփն ապահովել է ընտրիչների 277 ձայն՝ անհրաժեշտ 270-ից։ Թրամփն արդեն շնորհավորանքներ է ստացել բազմաթիվ երկրների և կառույցների ղեկավարներից։

Путин не планирует поздравлять Трампа с победой - Песков
Президент России Владимир Путин не планирует поздравлять республиканца Дональда Трампа с победой на президентских выборах. Как передает Арменпресс, об этом сообщил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
"Мне неизвестно о планах президента поздравлять Трампа с выборами. Давайте не забывать, чтo речь идет o недружественнoй стране, кoтoрая и прямo, и кoсвеннo вoвлечена в вoйну прoтив нашего гoсударства", - цитирует Пескова ТАСС.
Победу Трампа на президентских выборах предсказал не только телеканал Fox News, поддерживающий республиканцев, но и канал CNN, поддерживающий демократов. По данным Fox News, Трамп получил 277 голосов выборщиков из 270 необходимых. Трамп уже получил поздравления от глав многих стран и организаций.