Հայ և թուրք ըմբիշների միջև ծեծկռտուք է տեղի ունեցել Մ23-ի ԱԱ-ի ժամանակ. մարզիկները որակազրկվել են
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըմբշամարտի աշխարհի մինչև 23 տարեկանների առաջնության գերծանր քաշային կարգի որակավորման փուլում հայ և թուրք ըմբիշների միջև ծեծկռտուք է տեղի ունեցել:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Ալբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում ընթացող ըմբշամարտի Մ23 տարեկանների ազատ ոճի ըմբշամարտի աշխարհի առաջնության 125 կգ քաշային կարգի մեկնարկային գոտեմարտում Հայաստանի ներկայացուցիչ Լյովա Գևորգյանի և  թուրք մարզիկ Հական Բույուկցինգիլի  միջև ծեծկռտուք է տեղի ունեցել, որը դադարեցնելու  համար մրցագորգ են դուրս եկել թե՛ մարզիչները,  թե՛ մրցավարները:

На чемпионате мира Д-23 по вольной борьбе произошла драка между армянским и турецким борцами: оба спортсмена дисквалифицированы
Во время квалификационного этапа ЧМ по борьбе среди юношей Д-23 в супертяжелой весовой категории произошла драка между армянским и турецким борцами.
Как сообщает Арменпресс, в стартовом поединке чемпионата мира по вольной борьбе среди юношей до 23 лет, проходяшем в столице Албании Тиране в весовой категории 125 кг между представителем Армении Левой Геворкяном и турецким спортсменом Хаканом Буюкчингилом произошла драка, для прекращения которой на ковер вышли как тренеры, так и судьи.