Երևանի քաղաքապետը պարգևատրել է Փարիզի ամառային Օլիմպիական խաղերի հայ մեդալակիրներին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը պարգևատրել է Փարիզի ամառային Օլիմպիական խաղերի հայ մեդալակիրներ Արթուր Ալեքսանյանին, Արթուր Դավթյանին, Մալխաս Ամոյանին, Վարազդատ Լալայանին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Ավինյանը տեղեկացրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
«Ինձ համար մեծ պատիվ էր ընդունել և պարգևատրել Փարիզի ամառային Օլիմպիական խաղերի հայ մեդալակիրներ Արթուր Ալեքսանյանին, Արթուր Դավթյանին, Մալխաս Ամոյանին, Վարազդատ Լալայանին, քանի որ իրենց հաղթանակներն ու գրանցած հաջողությունները ոչ միայն հպարտություն են առաջացնում բոլորիս մոտ, այլ նաև մոտիվացնում են այն երիտասարդներին, ովքեր իրենց առաջին քայլերն են անում մեծ սպորտում։
Երևանի քաղաքապետարանը մեծ կարևորություն է տալիս սպորտին և առողջ ապրելակերպին։ Դրանով են պայմանավորված ոչ միայն մարզադպրոցների վերակառուցումներն ու հիմնանորոգումները, բակային տարածքներում սպորտով զբաղվելու հարմարավետ պայմաններ ստեղծելը, այլ նաև տարատեսակ սպորտային միջոցառումների անցկացումը, որոնց մասնակցում են բազմաթիվ մարզիկներ, ինչպես Հայաստանից, այնպես էլ արտերկրից»,- նշել է Երևանի քաղաքապետը։

Мэр Еревана наградил армянских медалистов летних Олимпийских игр в Париже
Мэр Еревана Тигран Авинян наградил армянских медалистов летних Олимпийских игр в Париже Артура Алексаняна, Артура Давтяна, Малхаса Амояна, Вараздата Лалаяна.
Как сообщает Арменпресс, об этом Авинян написал на своей странице в Facebook.
“Для меня было большой честью принять и наградить армянских медалистов летних Олимпийских игр в Париже Артура Алексаняна, Артура Давтяна, Малхаса Амояна, Вараздата Лалаяна, потому что их победы и зафиксированные успехи не только вызывают у всех у нас гордость, но и мотивируют молодых людей, которые делают первые шаги в большом спорте.
Мэрия Еревана придает большое значение спорту и здоровому образу жизни. Этим обусловлено не только реконструкция и капитальный ремонт спортивных школ, создание комфортных условий для занятий спортом во дворах, но и проведение различных спортивных мероприятий, в которых принимают участие многие спортсмены, как из Армении, так и из-за границы”, - отметил Авинян.