Ղազախստանը ողջունում է խաղաղության պայմանագրի կնքմանը ուղղված Հայաստանի և Ադրբեջանի փոխադարձ քայլերը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ղազախստանը ողջունում է Հայաստանի և Ադրբեջանի փոխադարձ քայլերը ՝ ուղղված խաղաղության պայմանագրի կնքմանը։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ԱՊՀ պետությունների ղեկավարների մասնակցությամբ նիստին այս մասին ասել է Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը։
«Այսօրվա հանդիպումը կոչված է նոր լիցք հաղորդել ԱՊՀ աշխատանքին աշխարհաքաղաքական անկայունության և արագորեն փոփոխվող միջազգային իրադրության պայմաններում: Ղազախստանը ողջունում է Ադրբեջանի և Հայաստանի փոխադարձ քայլերը ՝ ուղղված խաղաղության պայմանագրի կնքմանը։ Մենք նաև գոհունակությամբ ենք նշում Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանում միջպետական սահմանների առանձին հատվածների իրավական ձևակերպման ավարտի էական առաջընթացը»,- նշել է Տոկաևը։

Казахстан приветствует взаимные шаги Азербайджана и Армении, нацеленные на заключение мирного договора: Токаев
Казахстан приветствует взаимные шаги Азербайджана и Армении, нацеленные на заключение мирного договора. Как сообщает Арменпресс, об этом на заседании Совета глав государств СНГ заявил президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев.
По его словам, сегодняшняя встреча призвана придать новый импульс работе СНГ в условиях геополитической нестабильности и стремительно меняющейся международной обстановки.
«Казахстан приветствует взаимные шаги Азербайджана и Армении, нацеленные на заключение мирного договора. Мы также с удовлетворением отмечаем существенный прогресс в завершении юридического оформления отдельных участков межгосударственных границ в регионе Центральной Азии», - отметил Касым-Жомарт Токаев.