Հայաստանի վարչապետն ու Ռուսաստանի նախագահը երկկողմ հանդիպում կունենան BRICS-ի գագաթնաժողովի շրջանակներում
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Կազանում հոկտեմբերի 22-24-ը կայանալիք BRICS-ի գագաթնաժողովի շրջանակներում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը երկկողմ հանդիպում կունենան։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը՝ ԱՊՀ անդամ երկրների ղեկավարների խորհրդի նիստի շրջանակներում ՀՀ վարչապետի հետ ունեցած երկկողմ հանդիպման ժամանակ։
«Սպասում եմ ձեզ Կազանում՝ BRICS-ի գագաթնաժողովին։ Հուսով եմ, որ դա կլինի և՛ օգտակար, և՛ հետաքրքիր։ Մենք նաև երկկողմ հանդիպում կանցկացնենք, ինչպես նաև հնարավորություն կլինի զրուցել մի քանի տասնյակ պետությունների բազմաթիվ գործընկերների հետ, որոնք ծրագրում են մասնակցել այդ աշխատանքներին»,- ասել է ՌԴ նախագահը։

Премьер-министр Армении и президент России проведут двустороннюю встречу в рамках саммита BRICS
Премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент России Владимир Путин проведут двустороннюю встречу в рамках саммита БРИКС, который пройдет в Казани 22-24 октября. Как сообщает Арменпресс, об этом заявил президент Российской Федерации Владимир Путин в ходе двусторонней встречи с премьер-министром Республики Армения в рамках заседания Совета глав государств-участников СНГ.
“Жду Вас в Казани на саммите BRICS. Надеюсь, это будет и полезно, и интересно. Мы также проведем двустороннюю встречу, и будет возможность поговорить со многими коллегами из нескольких десятков стран, которые планируют участвовать в этих мероприятиях”, - сказал президент России.