Իրանը բալիստիկ հրթիռներով հարվածներ է հասցրել Իսրայելին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Իրանը բալիստիկ հրթիռներ է արձակել Իսրայելի ուղղությամբ։ Խաղաղ բնակիչները շտապում են ապաստարաններ ամբողջ երկրում։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով The New York Post պարբերականը, այդ մասին հայտնել է Իսրայելի պաշտպանության բանակը:
Նշվում է, որ իսրայելական հակաօդային պաշտպանության ազդանշաններն իսկույն հնչել են, երբ իրանական հրթիռները թիրախավորել են Իսրայելի կենտրոնական և հարավային հատվածները։ Ըստ իսրայելական զինվորականների՝ ապրիլից ի վեր սա Թեհրանի առաջին ուղիղ հարձակումն է հրեական պետության վրա:
The Jerusalem Post պարբերականն իր հերթին տեղեկացնում է, որ Իրանի կողմից Իսրայելի ուղղությամբ արձակվել է 400 հրթիռ։

Иран выпустил баллистические ракеты по Израилю
Иран выпустил баллистические ракеты по Израилю. Мирные жители спешат в убежища по всей стране. Как передает Арменпресс со ссылкой на издание The New York Post, об этом сообщила Армия обороны Израиля.
Отмечается, что сигналы израильской ПВО прозвучали сразу же, когда иранские ракеты нацелились на центральную и южную части Израиля. По данным израильских военных, это первое прямое нападение Тегерана на Израиль с апреля текущего года.
Издание The Jerusalem Post, в свою очередь, сообщает, что Иран выпустил 400 ракет в направлении Израиля.