Հայաստանը կարևորում է Հունաստանի հետ կապերի ընդլայնումը. ՀՀ վարչապետը՝ Հունաստանի գործընկերոջը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Հունաստանի վարչապետ Կիրիակոս Միցոտակիսի հետ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ կառավարության տարածած հաղորդագրության մեջ նշված է, որ Հունաստանի վարչապետը շնորհավորել է վարչապետին Հայաստանի Հանրապետության անկախության տարեդարձի առիթով և ընդգծել երկու երկրների միջև բազմակողմ համագործակցության զարգացման կարևորությունը:
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել շնորհավորական խոսքերի համար և նշել, որ ՀՀ կառավարությունը մեծապես կարևորում է Հունաստանի հետ կապերի ընդլայնումն ու բազմոլորտ հարաբերությունների խորացումը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումների շուրջ:
Անդրադարձ է կատարվել խաղաղության հաստատման ուղղությամբ ՀՀ կողմից իրականացվող քայլերին: Վարչապետն ընդգծել է, որ Հայաստանն ունի հստակ քաղաքական կամք՝ Ադրբեջանի հետ ստորագրելու խաղաղության պայմանագիր, և այժմ ընձեռված է պատմական հնարավորություն՝ տարածաշրջանում խաղաղություն հաստատելու համար:
Հայաստանի վարչապետը գործընկերոջ հետ քննարկել է երկկողմ օրակարգի և ՀՀ-ԵՄ փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր:

Армения считает важным расширение отношений с Грецией: премьер-министр РА
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян встретился с премьер-министром Греции Кириакосом Мицотакисом.
Как передает Арменпресс, в распространенном правительством Армении сообщении отмечается, что премьер-министр Греции поздравил премьер-министра Пашиняна с Днем независимости Республики Армения и подчеркнул важность развития многостороннего сотрудничества между двумя странами
Никол Пашинян поблагодарил за поздравление и отметил, что правительство РА придает большое  значение расширению связей и углублению многоотраслевых отношений с Грецией.
Собеседники обменялись мнениями о последних событиях в процессе нормализации армяно-азербайджанских отношений.
Коснулись шагов РА в направлении установления мира. Премьер-министр подчеркнул, что у Армении есть четкая политическая воля подписать мирный договор с Азербайджаном, и теперь предоставлена историческая возможность для установления мира в регионе.
Премьер-министр Армении обсудил со своим коллегой вопросы двусторонней повестки и взаимодействия РА-ЕС.