Ցանկանում եմ, որ հայ-իրաքյան հարաբերությունները հասնեն առավել բարձր մակարդակի. Իրաքի վարչապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Իրաքի Հանրապետության վարչապետ Մուհամմադ Շիա Ալ-Սուդանին շնորհավորական ուղերձ է հղել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին Անկախության տոնի առթիվ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնեցին վարչապետի աշխատակազմից։
«Իմ անունից, Իրաքի Հանրապետության կառավարության և ժողովրդի անունից լավագույն մաղթանքներով շնորհավորում ենք Ձեզ՝ Հայաստանի Հանրապետության ազգային օրվա առիթով:
Օգտվելով այս առիթից՝ ընդգծելու մեր բարեկամական և համագործակցային հարաբերությունները և դրանց կարևորությունը, ցանկանում եմ, որ դրանք հասնեն առավել բարձր մակարդակների՝ ի շահ մեր երկու բարեկամ ժողովուրդների և երկրների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և երջանկություն, իսկ Հայաստանի Հանրապետությանը՝ բարօրություն և բարգավաճում»:

Желаю, чтобы армяно-иракские отношения вышли на более высокий уровень. Премьер-министр Ирака
Премьер-министр Иракской Республики Мухаммад Шиа Аль-Судани направил поздравительное послание премьер-министру Николу Пашиняну по случаю Дня независимости.
Как передает Арменпресс, об этом сообщили в аппарате премьер-министра.
В поздравительном послании премьер-министра Республики Ирак Мухаммеда Шиа ас-Судани говорится:
“От имени правительства и народа Республики Ирак и от себя лично поздравляю Вас и направляю наилучшие пожелания по случаю Национального праздника Республики Армения.
Пользуясь случаем, хочу подчеркнуть наши дружественные отношения и сотрудничество и их важность, а также желаю, чтобы они вышли на более высокий уровень на благо наших двух дружественных народов и стран.