Վարչապետի գլխավորությամբ քննարկվել են Երևանի քաղաքապետարանի քաղաքաշինական ծրագրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են Երևանի քաղաքապետարանի քաղաքաշինական մի շարք ծրագրեր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, մասնավորապես, ներկայացվել է Նորագյուղ թաղամասում քաղաքաշինական ծրագրի հայեցակարգը: Ինչպես նշել է Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը, այդ տարածքն ունի զարգացման զգալի ներուժ և համալիր քաղաքաշինական ծրագրի արդյունքում կստեղծվեն պայմաններ՝ թաղամասի հետագա զարգացման համար՝ արդյունավետ ենթակառուցվածքներ, ճանապարհներ, կամուրջներ և այլն: Ծրագիրն ընդգրկում է 350 հա հողատարածք:
Քննարկման ընթացքում ներկայացվել են հայեցակարգով սահմանված առաջնահերթությունները, նպատակները, հստակեցվել են ծրագրի իրականացման համար անհրաժեշտ հետագա քայլերը:
Խորհրդակցության ընթացքում անդրադարձ է կատարվել այլ ծրագրերի ևս՝ Կասկադի, Օղակաձև զբոսայգու և այլն:
Վարչապետը կարևորել է նման ներդրումային ծրագրերի իրականացումը և ընդգծել դրանց իրականացմանն ուղղված աշխատանքների համակարգման անհրաժեշտությունը:

PM Pashinyan chairs discussion on urban development projects of the Yerevan Municipality
YEREVAN, SEPTEMBER 20, ARMENPRESS. A consultation was held under the leadership of Prime Minister Nikol Pashinyan, during which a number of urban development projects of the Yerevan Municipality were discussed.
According to the Prime Minister's office, in particular, the concept of the urban planning project in Noragyugh district was presented. As Yerevan Mayor Tigran Avinyan noted, that area has a significant development potential and as a result of the complex urban planning program, conditions will be created for the further development of the district: efficient infrastructures, roads, bridges, etc. The project covers 350 hectares of land.
During the discussion, the priorities and goals defined by the concept were presented, the upcoming steps necessary for the implementation of the project were specified.
During the consultation, reference was made to other projects as well: Cascade, Circular Park, etc.
The Prime Minister emphasized the importance of the implementation of such investment programs and emphasized the need to coordinate the implementation works.