Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը ներկայացրել է «Սիմֆոնիկ Երևան» ծրագիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը՝ գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի ղեկավարմամբ, ներկայացրեց «Սիմֆոնիկ Երևան» ծրագիրը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Երևանի քաղաքապետարանը։
Երկու օր շարունակ Երևանի սրտում՝ Ազատության հրապարակում, երևանցիներն ու մայրաքաղաքի հյուրերը վայելեցին Տիգրան Մանսուրյանի և  Հանս Ցիմմերի լավագույն ստեղծագործությունները։
Օրեր անց էլ Թումանյանի անվան այգում կրկին դասական երաժշտություն է հնչելու՝ Սիմֆոնիկ նվագախմբերի երևանյան առաջին միջազգային փառատոնի շրջանակներում:

Государственный симфонический оркестр Армении представил программу “Симфонический Ереван”
Государственный симфонический оркестр Армении под руководством главного дирижера Сергея Смбатяна представил программу “Симфонический Ереван”. Как передает Арменпресс, об этом сообщает мэрия Еревана.
В течение двух дней в самом сердце Еревана, на площади Свободы, ереванцы и гости столицы наслаждались лучшими произведениями Тиграна Мансуряна и Ханса Циммера.
Через несколько дней в парке имени О. Туманяна в рамках первого Ереванского международного фестиваля симфонических оркестров вновь прозвучит классическая музыка.