Սեպտեմբերի 6-8-ը կանցկացվի գրքի երևանյան յոթերորդ փառատոնը
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի ազգային պատկերասրահում սեպտեմբերի 6-8-ը տեղի կունենա գրքի երևանյան յոթերորդ փառատոնը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Երևանի քաղաքապետարանից հայտնում են, որ ծրագրում կլինեն գրքի տոնավաճառ, բացառիկ հանդիպումներ հայ և արտասահմանյան գրողների հետ, գրական բանավեճեր, «ստենդափ», շնորհանդեսներ, աշխատարաններ, ներկայացումներ և համերգներ:
Փառատոնն իրականացնում են Եղիշե Չարենցի անվան գրականության և արվեստի թանգարանը և «Գրքի փառատոն» կրթամշակութային հասարակական կազմակերպությունը՝ ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության և Եվրոպական միության «Վերսոպոլիս» նախագծի աջակցությամբ:

YEREVAN, AUGUST 10, ARMENPRESS. The 7th Yerevan Book Fest will take place September 6-8 at the National Gallery of Armenia.
The program of the festival includes a book fair, exclusive opportunity to meet with Armenian and foreign writers, stand-up performances, presentations, concerts and other events, City Hall said in a press release.
The festival is organized by the Yeghishe Charents Literature and Arts Museum and the Book Fest educational-cultural organization, with support from the Ministry of Education, Science, Culture and Sport and the EU’s Versopolis project.