Էստոնիան ողջունել է Հայաստանին աջակցելու և վիզային ռեժիմի ազատականացման երկխոսություն սկսելու վերաբերյալ ԵՄ որոշումները
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Էստոնիայի արտաքին գործերի նախարարը պատմական է համարում Հայաստանի հետ վիզային ռեժիմի ազատականացման շուրջ երկխոսություն սկսելու և Խաղաղության եվրոպական հիմնադրամից աջակցության տրամադրման մասին ԵՄ որոշումները։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ X-ի իր միկրոբլոգում Էստոնիայի արտգործնախարար Մարգուս Ցահքնան այս որոշումները կարևոր հանգրվան է համարել տարածաշրջանում խաղաղության և ժողովրդավարության ճանապարհին:

Эстония приветствовала решение ЕС поддержать Армению и начать диалог по либерализации визового режима
Министр иностранных дел Эстонии Маргус Цахкна считает историческим решения ЕС о начале диалога с Арменией о либерализации визового режима и предоставлении поддержки из Европейского фонда мира.
Как сообщает Арменпресс, глава МИД Эстонии микроблоге X назвал эти решения важной вехой на пути к миру и демократии в регионе.