Գնել Սանոսյանն ու Մեհդի Սոբհանին անհրաժեշտ են համարում Իրան-Հայաստան երրորդ էլեկտրահաղորդման գծի շինարարության շուտափույթ ավարտը
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանն ընդունել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին:
«Ողջունել եմ դեսպանին և շնորհավորել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի ընտրվելու կապակցությամբ:
Վերահաստատել եմ պատրաստակամությունը շարունակել բազմոլորտ համագործակցությունը և խորացնել համագործակցությունն այլ ուղղություններով»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում այս մասին գրել է Գնել Սանոսյանը:
Հանդիպման ժամանակ անդրադարձ է կատարվել ճանապարհաշինության, էներգետիկ և այլ ոլորտներում համատեղ իրականացվող ծրագրերի ընթացքին։
Ընդգծվել է հատկապես Իրան-Հայաստան երրորդ էլեկտրահաղորդման գծի շինարարության շուտափույթ ավարտելու անհրաժեշտությունը:

Гнел Саносян и Мехди Собхани считают необходимым как можно скорее завершить строительство третьей линии электропередач Иран-Армения
Министр территориального управления и инфраструктур Республики Армения Гнел Саносян принял чрезвычайного и полномочного посла Исламской Республики Иран в Армении Мехди Собхани.
"Я приветствовал посла и поздравил президента Исламской Республики Иран Масуда Пезешкиана с избранием. Подтвердил готовность продолжать многоотраслевое сотрудничество и углублять взаимодействие в других направлениях", - написал Гнел Саносян на своей странице в Facebook, сообщает Арменпресс.
В ходе встречи был затронут ход реализации совместно реализуемых проектов в дорожном строительстве, энергетике и других отраслях.
Была особо подчеркнута необходимость скорейшего завершения строительства третьей линии электропередач Иран-Армения.