ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ու ԱՄՆ ՄԶԳ կառավարիչը քննարկել են «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի իրականացման հեռանկարները
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հուլիսի 10-ին հանդիպել է ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (USAID) կառավարիչ Սամանթա Փաուերի հետ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԽ գրասենյակից հայտնում են, որ Արմեն Գրիգորյանը ողջունել է Սամանթա Փաուերի գլխավորած պատվիրակության այցը Հայաստան և ընդգծել, որ գնահատելի է Հայաստանում գործակալության կողմից իրականացվող ծրագրերի ընթացքը:
Զրուցակիցները քննարկել են Ադրբեջանի էթնիկ զտման քաղաքականության հետևանքով ստեղծված հումանիտար իրավիճակը, որի համատեքստում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող քայլերն՝ աջակցելու Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանվածներին:
Կողմերն անդրադարձ են կատարել ՀՀ կառավարության կողմից ներկայացված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին, ինչի շրջանակներում քննարկել են դրա իրականացման հեռանկարները:

Armen Grigoryan and Samantha Power discussed the possibilities of implementing the “Crossroads of Peace” project
YEREVAN, JULY 10, ARMENPRESS. Today, Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan received USAID Administrator Samantha Power. Armen Grigoryan welcomed the delegation led by Samantha Power to Armenia and emphasized the valued progress of the programs implemented by the agency in Armenia.
The interlocutors discussed the humanitarian situation that has arisen as a result of the policy of ethnic cleansing carried out by Azerbaijan, the Security Council Secretary presented the actions of the Armenian government to provide assistance to forcibly displaced people from Nagorno-Karabakh.
The parties touched upon the “Crossroads of Peace” project presented by the Armenian government and discussed the possibilities of its implementation.