ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Համապատասխան պայմանավորվածությունների համաձայն՝ Հանձնաժողովներն իրականացնում են Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի և Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի համատեղ գործունեության մասին կանոնակարգի նախագծի համաձայնեցման աշխատանքներ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից:
2024 թվականի հուլիսի 1-ի դրությամբ Հանձնաժողովներն աշխատանքային կարգով միմյանց են փոխանցել Կանոնակարգի նախագծերը և անցկացրել են մի շարք քննարկումներ:

Armenia and Azerbaijan's delimitation and border security commissions exchange draft regulations
YEREVAN, JULY 1, ARMENPRESS. According to the relevant agreements, the commissions are working to agree on a draft regulation on the joint activities of the State Commission for demarcation of the state border and border security of the Republic of Armenia and the State Commission for demarcation of the state border and border security of the Republic of Azerbaijan, according to a statement from the White House the office of the Deputy Prime Minister of the Republic of Armenia, Mher Grigoryan.
As of July 1, 2024, the commissions routinely handed over draft regulations to each other and held several discussions.