ՀՀ ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է ԵԱՀԿ ՄԽ ֆրանսիացի համանախագահի, Ֆրանսիայի նախագահի և վարչապետի խորհրդականների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն աշխատանքային ճաշ է ունեցել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի դիվանագիտական խորհրդական Բերտրան Բուխվալտերի և Ֆրանսիայի Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարարության Մայրցամաքային Եվրոպայի վարչության պետ, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի Ֆրանսիայի համանախագահ Բրիս Ռոքֆոյի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԽ գրասենյակից, աշխատանքային ճաշի ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Ֆրանսիա երկկողմ բազմոլորտ հարաբերությունների զարգացման ընթացքին վերաբերող օրակարգային հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել ինչպես երկկողմ Հայաստան-Ֆրանսիա, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում համագործակցության հեռանկարներին:
Ըստ աղբյուրի՝ ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հադիպել է նաև Ֆրանսիայի Հանրապետության վարչապետ Գաբրիել Ատտալի դիվանագիտական ​​խորհրդական Ստեֆան Մարկիզիոյի հետ:
Նշվում է, որ հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Ֆրանսիա երկկողմ համագործակցության բազմոլորտ օրակարգը: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել հայ-ֆրանսիական տնտեսական և ներդրումային ծրագրերի ընթացքին և դրանց հեռանկարներին:

Секретарь Совбеза Армении провел встречи с французским сопредседателем МГ ОБСЕ, советниками президента и премьера Франции
В рамках рабочего визита во Французскую Республику секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян провел рабочий обед с дипломатическим советником президента Франции Эммануэля Макрона Бертраном Бухвальтером и начальником департамента Континентальной Европы МИД Франции, французским сопредседателем Минской группы ОБСЕ Брисом Рокфёем
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата Совбеза Армении, в ходе рабочего обеда были обсуждены вопросы повестки развития двусторонних многопрофильных отношений между Арменией и Францией.
Были затронуты перспективы как двустороннего сотрудничества Армения-Франция, так и в рамках многосторонних платформ.
Армен Григорян также провел встречу с дипломатическим советником премьер-министра Франции Стефаном Маркизио.
Собеседники обсудили многопрофильную повестку двустороннего сотрудничества Армения-Франция. В частности, был отмечен ход реализации армяно-французских экономических и инвестиционных программ и их перспективы.