Զորամասի պահպանության տեղամասում հայտնաբերվել է պայմանագրային զինծառայողի դի՝ հրազենային վնասվածքով. ՀՀ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության տեղամասում հունիսի 14-ին ժամը 08:20-ի սահմաններում հայտնաբերվել է պայմանագրային զինծառայող Արմեն Գուրգենի Գասպարյանի դին՝ հրազենային վնասվածքով:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից, նշելով, որ դեպքի հանգամանքներն ամբողջովին պարզելու նպատակով ընթանում է քննություն:
Պաշտպանության նախարարությունը վշտակցում և զորակցություն է հայտնում զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակից ընկերներին:

На посту охраны воинской части обнаружено тело военнослужащего-контрактника с огнестрельным ранением: МО РА
14 июня около 8:20 утра на посту охраны N-й воинской части Министерства обороны РА обнаружено тело военнослужащего-контрактника Армена Гургеновича Гаспаряна с огнестрельным ранением.
Как передает “Арменпресс”, об этом сообщили в Минобороны РА, отметив, что проводится расследование для полного выяснения обстоятельств инцидента.
Министерство обороны выражает соболезнование и поддержку членам семьи, родным и друзьям военнослужащего.