Հայաստանի բարձրագույն ղեկավարությունն այցելել է Սարդարապատի հուշահամալիր
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի բարձրագույն ղեկավարությունը Հանրապետության տոնի առթիվ այցելել է Սարդարապատի հուշահամալիր, հարգանքի տուրք մատուցել Սարդարապատի ճակատամարտի հերոսների հիշատակին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի, օրենսդիր, գործադիր, դատական իշխանության այլ ներկայացուցիչների մասնակցությամբ Սարդարապատի հուշահամալիրում տեղի է ունեցել հանդիսավոր միջոցառում՝ նվիրված Հանրապետության օրվան։
Միջոցառման մեկնարկին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ելույթ է ունեցել, որին հաջորդել է հանդիսավոր զորահանդեսը։
Զորահանդեսից հետո Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ծաղկեպսակ են դրել Սարդարապատի ճակատամարտի հերոսների հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին և հարգանքի տուրք մատուցել նրանց հիշատակին:

The highest leadership of Armenia visit the Sardarapat memorial complex
YEREVAN, MAY 28, ARMENPRESS. On the occasion of the Republic Day, the highest leadership of Armenia visited the Sardarapat memorial complex and paid tribute to the heroes of the Sardarapat battle.
With the participation of President VahagnKhachaturyan, Prime Minister NikolPashinyan, Speaker of the National Assembly AlenSimonyan, and representatives from the legislative, executive, and judiciary branches, a solemn event dedicated to Republic Day was held at the Sardarapat Memorial Complex.
At the beginning of the event, NikolPashinyan had a speech, which was followed by a solemn military parade.
After the military parade, VahagnKhachaturyan, NikolPashinyan and AlenSimonyan laid a wreath at the monument commemorating the heroes of the Sardarapat battle and paid tribute to their memory.