2020-2023-ին Հայաստանի կառավարությունը Լեռնային Ղարաբաղին տվել է 1,3 մլրդ դոլար․ վարչապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ 2020-2023 թվականներին Հայաստանի կառավարությունը Լեռնային Ղարաբաղին տվել է 538 միլիարդ դրամ (1,3 միլիարդ դոլար)։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Ազգային ժողովում իր ելույթի ժամանակ այս մասին հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ արձագանքելով այն մեղադրանքին, թե Հայաստանի իշխանությունները մենակ են թողել Լեռնային Ղարաբաղին։
«Ասում են Լեռնային Ղարաբաղին մենակ թողեց այս իշխանությունը։ 2020-2023 թվականին Հայաստանի կառավարությունը Լեռնային Ղարաբաղին տվել է 538 միլիարդ դրամ(1,3 միլիարդ դոլար)։ Լեռնային Ղարաբաղում աշխատավարձը բարձր էր, քան Հայաստանում, Լեռնային Ղարաբաղում թոշակը բարձր էր, քան Հայաստանում։ Լեռնային Ղարաբաղը լուծարված է ձեր ձեռամբ»,- ասաց Փաշինյանը։

В 2020-2023 годах правительство Армении выделило Нагорному Карабаху 1,3 млрд долларов: Пашинян
В 2020-2023 годах правительство Армении выделило Нагорному Карабаху 538 млрд драмов (1,3 млрд долларов). Как сообщает Арменпресс, об этом премьер-министр Никол Пашинян сказал в ходе своего выступления в Национальном Собрании.
“Говорят, что это правительство оставило Нагорный Карабах в одиночестве. В 2020-2023 годах правительство Армении выделило Нагорному Карабаху 538 млрд драмов (1,3 млрд долларов). Заработная плата в Нагорном Карабахе была выше, чем в Армении, пенсии в Нагорном Карабахе были выше, чем в Армении. Нагорный Карабах был распущен вашими руками”, - сказал Пашинян.