ԱԽ քարտուղարը Նորվեգիայի ԱԳՆ պետքարտուղարին է ներկայացրել հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը մարտի 21-ին հանդիպել է Նորվեգիայի Թագավորության արտաքին գործերի նախարարության պետքարտուղար Էյվին Վադ Պետերսոնի գլխավորած պատվիրակության հետ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ԱԽ գրասենյակից հայտնում են, որ Գրիգորյանը և Վադ Պետերսոնն անդրադարձել են արտատարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակին ընդհանուր առմամբ և մասնավորապես՝ Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող զարգացումներին, ինչի շրջանակներում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի ներկայիս իրավիճակը:
ԱԽ քարտուղարը զրուցակցին է ներկայացրել վերջին տարիներին ՀՀ-ում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների, տնտեսության և անվտանգության համակարգի զանազանեցման ընթացքն ու արդյունքները: Վերոնշյալի համատեքստում կողմերը վերահաստատել են պատրաստակամությունը շարունակելու համագործակցությունը երկկողմ տնտեսական հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շրջանակներում:

Секретарь СБ Армении представил госсекретарю МИД Норвегии процесс урегулирования армяно-азербайджанских отношений
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 21 марта встретился с делегацией во главе с госсекретарем министерства иностранных дел Королевства Норвегия Эйвином Вад Петерсоном.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата СБ, собеседники коснулись ситуации внерегиональной безопасности в целом и происходящих на Южном Кавказе развитий в частности. В этом контексте секретарь Совбеза представил текущую ситуацию в процессе урегулирования армяно-азербайджанских отношений.
Секретарь Совета безопасности представил собеседнику процесс и результаты осуществленных в Армении за последние годы демократических реформ, диверсификации экономики и системы безопасности. В контексте вышеизложенного стороны подтвердили готовность продолжать сотрудничество в рамках вопросов, представляющих двусторонний экономический интерес.