ԱՄՆ-ն բարձր է գնահատում Հայաստանի հանձնառությունը արժանապատիվ ու կայուն խաղաղությանը. Բլինքենը՝ Փաշինյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկայի Միացյալ Նահանգները բարձր է գնահատում Հայաստանի հանձնառությունը արժանապատիվ ու կայուն խաղաղությանը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասել է ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը Մյունխենի անվտանգութան համաժողովի շրջանակում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանը:
«Հայաստանը շատ բարձր գնահատված գործընկեր է Միացյալ Նահանգներում և մենք բարձր ենք գնահատում նրա հանձնառությունը արժանապատիվ և կայուն խաղաղությանը»,-ասել է Բլինքենը:
Նա հավելել է, որ բացի դա քննարկելուց ու դրա ուղղությամբ աշխատելուց, աշխատում են նաև ամրապնդելու երկու երկրների միջև հարաբերությունները տարբեր ոլորտներում, և մտադիր է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ քննարկել այդ ամենը:

US highly values Armenia's commitment to a dignified and stable peace – Blinken
YEREVAN, FEBRUARY 17, ARMENPRESS. The United States of America highly values Armenia's commitment to a dignified and sustainable peace.
U.S. Secretary of State Antony Blinken said this during the meeting with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on the sidelines of the Munich Security Conference.
"Armenia is a highly valued partner in the United States and we appreciate its commitment to achieving a dignified and lasting peace," said Blinken.
Bliken stated that in addition to discussing and working towards it, they are also working on strengthening relations between the two countries across various fields.
U.S. Secretary of State expressed his intention to discuss those matters with Prime Minister Nikol Pashinyan.