«Դայմենշն» ՓԲԸ-ն տեղաբաշխում է «Ֆասթ Բանկ» ՓԲԸ-ի դրամային անվանական արժեկտրոնային 11․20% տարեկան եկամտաբերությամբ պարտատոմսերը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ «Դայմենշն» ՓԲԸ-ն տեղաբաշխում է «Ֆասթ Բանկ» ՓԲԸ-ի դրամային անվանական արժեկտրոնային 11․20% տարեկան եկամտաբերությամբ պարտատոմսերը
Պարտատոմսերի հիմնական պայմաններն են.
- Տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերություն՝11.20%
- Տեղաբաշխման ծավալ՝3,000,000,000 ՀՀ դրամ
- Մեկ պարտատոմսի անվանական արժեք՝ 100,000 ՀՀ դրամ
- Արժեկտրոնների վճարման պարբերականություն` եռամսյակային
- Շրջանառության ժամկետ՝ 30 ամիս
- Մարման ամսաթիվ՝ 18.07.2026
- Տեղաբաշխման օրեր՝ 18.01.2024 – 18.04.2024 թթ.
Թողարկման պայմաններն առավել մանրամասն՝ https://www.dimension.am/webroot/myfiles/files/pdf/Terns%20of%20Issue%20-%20Fast%20Bank/%D5%80%D5%80%D5%A4%D6%80%D5%A1%D5%B4.pdf :
«Ֆասթ Բանկի պարտատոմսերի եկամտաբերությունը բավականին գրավիչ է և պարտատոմսերի նկատմամբ կա մեծ հետաքրքրություն։ Պարտատոմսերը ոչ միայն ապահովում են ֆիքսված բարձր եկամուտ, այլև ներդրողի համար երկրորդային շուկայի ճկուն գործիքներ են։ Ֆասթ Բանկի պարտատոմսերը մրցունակ են, եկամտաբերությունը՝ գրավիչ․ դրա վկայությունն է, որ 2023 թ․-ի տարբեր տրանշերի տեղաբաշխումներն ավարտվել են ժամկետից շուտ», - նշել է տեղաբաշխող «Դայմենշն» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Լևոն Մովսիսյանը:
Տեղաբաշխված պարտատոմսերը ներկայացվելու են ցուցակման Հայաստանի ֆոնդային բորսայի Bbond հարթակում՝ ապահովելով ազատ շրջանառություն։ Ինչպես նաև, գնանշումն իրականացվելու է շուկա ստեղծողի կողմից:
Ի դեպ, Հայաստանի Ֆոնդային Բորսայում ցուցակված պարտատոմսերից ստացված եկամուտներն ազատվում են եկամտային հարկից և ոչ ռեզիդենտի շահութահարկից։
Նշենք նաև, որ Դայմենշնը շարունակում է տեղաբաշխել դոլարային անվանական արժեկտրոնային 6% տարեկան եկամտաբերությամբ պարտատոմսերը 2023թ.-ի դեկտեմբերի 15-ից 2024թ.-ի ապրիլի 15-ն ընկած ժամանակահատվածում: Մանրամասների համար այցելեք հետևյալհղումով:
ՀՀ ԿԲ նախագահի 09.08.2023թ-ի թիվ 1/408Ա որոշմամբ գրանցված ծրագրային ազդագրին ծանոթանալու համար կարող եք այցելել հետևյալ հղումով։
Թողարկումների հիմնական պայմանները կարելի է գտնել Ֆասթ Բանկի պաշտոնական կայքում:
Պարտատոմսերի ձեռքբերման և մանրամասն տեղեկատվության համար կարող եք զանգահարել «Դայմենշն» ՓԲԸ 010 54 56 70 հեռախոսահամարով կամ դիմել Ֆասթ Բանկի 24/7 գրաֆիկով աշխատող 33 մասնաճյուղերից ցանկացածը:

Dimension CJSC is the underwriter of Fast Bank CJSC’s AMD denominated 11.20% fixed-rate coupon bonds
YEREVAN, JANUARY 25, ARMENPRESS.Dimension CJSC is the underwriter of Fast Bank CJSC’s AMD denominated 11.20% fixed-rate coupon bonds.
The terms of the bonds are the following:
• The annual coupon rate of the bonds: 11.20%
• Volume of the placement: AMD 3,000,000,000
• Nominal value of one bond: AMD 100,000
• Coupon frequency: quarterly
• Maturity period: 30 months
• Maturity date: 18.07.2026
• The placement takes place between January 18, 2024 and April 18, 2024.
"Fast Bank bonds' yield is attractive, and there is significant interest among market participants. Bonds not only offer a high coupon rate but are also flexible instruments for the secondary market. The fact that Fast Bank bonds are competitive, with attractive yields, is indicated by the early completion of different tranches in 2023," said Levon Movsisyan, CEO of "Dimension" CJSC.
Fast Bank’s bonds will be listed on the Bbond platform of the Armenia Securities Exchange, and the quotation will be carried out by the market maker in order to ensure the liquidity of the bonds.
It should also be noted, that interest income from listed bonds in the Republic of Armenia is exempt from income tax and non-resident profit tax.
In addition, Dimension Investments continues the placement of the USD denominated 6% fixed-rate coupon bonds from December 15, 2023 until April 15, 2024. For more information, please visit thefollowing linkhttps://www.dimension.am/en/blog/view/616/ .
To learn more about the program prospectus registered by the decision of the Chairman of the Central Bank of the Republic of Armenia No. 1/408A of 09.08.2023, you can visit the following link.
For more information about bonds and how to purchase them, please contact Dimension Investments at the following number: 010 54 56 70 or contact 33 branches of Fast Bank.