ԱԽ քարտուղարն ու Եվրոպական արտաքին գործողությունների ծառայության վարչության պետը քննարկել են Խաղաղության եվրոպական գործիքակազմով ՀՀ-ին աջակցությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հունվարի 9-ին ընդունել է Եվրոպական արտաքին գործողությունների ծառայության վարչության պետ Րորի Դոմմի ղեկավարած պատվիրակությանը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին ԱԽ քարտուղարը գրառում է կատարել Ֆեյսբուքի իր էջում։
«Ողջունել եմ պատվիրակության այցը Հայաստան և կարևորել անվտանգության ոլորտում ՀՀ-ԵՄ համագործակցության զարգացումը: Նշել եմ, որ ԵՄ-ի հետ համագործակցությունը նպաստում է տարածաշրջանում կայուն անվտանգային միջավայր ունենալուն:
Զրուցակցիս հետ անդրադարձ ենք կատարել Խաղաղության եվրոպական գործիքակազմի միջոցով Հայաստանին աջակցություն ցուցաբերելու գործընթացի ընթացքին», - գրել է նա:

Secretary of the Security Council of Armenia meets with Head of Division for European External Action Service
YEREVAN, JANUARY 9, ARMENPRESS.Secretaryof theSecurity Councilof ArmeniaArmen Grigoryan on January 9 received the delegation headed by Rory Domm, Head of Division for European External Action Service, Grigoryan said on social media.
"I welcomed the delegation's visit to Armenia and highlighted the development of Armenia-EU cooperation in the field of security. I emphasized that collaboration with the EU contributes to maintaining a stable security environment in the region,’’ said Security Council Secretary.
Grigoryan added that during the meeting they discussed the process of providing support to Armenia through the European Peace Facility.