Իտալիան 4 միլիոն եվրո է տրամադրել ԿԽՄԿ-ին՝ Լեռնային Ղարաբաղի ճգնաժամից տուժած տասնյակ հազարավոր մարդկանց աջակցելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Իտալիայի իշխանությունները 4 միլիոն եվրո են հատկացրել Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի Իտալիայի գրասենյակին, որպեսզի այդ միջոցներն ուղղվեն Լեռնային Ղարաբաղի ճգնաժամին բախված հայ բնակչությանը։ Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Իտալիայի արտաքին գործերի նախարարության տարածած մամուլի հաղորդագրությունը։
Ըստ գերատեսչության՝ 4 միլիոն եվրոն պետք է ուղղվի՝ «բավարարելու Լեռնային Ղարաբաղում մարդասիրական կարիքների արագ աճը և աջակցելու տասնյակ հազարավոր մարդկանց, որոնք լքել են իրենց տները Հայաստան հասնելու համար»։
«4 միլիոն եվրոն ուղղվում է Կարմիր խաչին հրատապ միջամտությունների համար՝ հօգուտ ճգնաժամից առավել տուժած բնակչության», - գրված է Իտալիայի ԱԳՆ հաղորդագրությունում։

Italy allocates €4 million to ICRC for Nagorno-Karabakh humanitarian response
YEREVAN, OCTOBER 3, ARMENPRESS. The Italian government has allocated €4 million to the International Committee of the Red Cross to help meet the humanitarian needs of the forcibly displaced Armenians of Nagorno-Karabakh.
The funds will be directed to “meet the rapidly growing humanitarian needs in Nagorno-Karabakh and support the tens of thousands of people who have left their homes and arrived to Armenia,” the Italian foreign ministry said in a statement.
“The €4 million is directed to the Red Cross for urgent intervention, to help the population mostly affected by the crisis.”