«Մայր Հայաստան» դաշինքը քարոզարշավի երկրորդ օրը սկսել է Արաբկիրի բնակիչների հետ հանդիպմամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Երևանի ավագանու ընտրություններին առաջադրված «Մայր Հայաստան»դաշինքը քարոզարշավի երկրորդ օրը սկսել է Արաբկիր վարչական շրջանի բնակիչների հետ հանդիպմամբ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ դաշինքի անդամները քաղաքացիների հետ հանդիպմանը կոչ են արել մասնակցել ընտրություններին, քանի որ դաիրական հնարավորություն է Երեւանում իշխանափոխության միջոցով հասնելու համապետական մասշտաբի իշխանափոխության։
Դաշինքի առաջնորդ Անդրանիկ Թևանյանը քաղաքացիներին ներկայացրել է իրենց գործողությունների հերթականությունը։
«Մեր ճանապարհային քարտեզը հետեւյալն է․ փոփոխություններ իրականացնելով Երեւանում՝ դուք հնարավորություն եք ունենում ստանալ մի պատկեր, որից հետո կարելի է արդեն գնալ համապետական մասշտաբով իշխանափոխության, ձեւավորել նոր կառավարություն եւ անցկացնել արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ։ Արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ դուք արդեն կարող եք ձեւավորել այնպիսի իշխանություն, որն ունենա լեգիտիմ իրավունք ձեր անունից հանդես գալու»,-ասել է Թեւանյանը։
Դաշինքի անդամների եւս մեկ խումբ հանդիպումներ է անցկացնում Աջափնյակի ընտրողների հետ։ Երեկոյան՝ ժամը 18։00-ին, դաշինքի առաջնորդ Անդրանիկ Թեւանյանը կմիանա այդ խմբին եւ ծաղիկներ կխոնարհի Աջափնյակ համայնքի Լենինգրադյան-Հասրաթյան հատվածում գտնվող՝ 44-օրյա պատերազմի զոհերի հիշատակի հուշահամալիրում։

Альянс «Мать Армения» начал второй день агитационной кампании со встречи с жителями Арабкира
ЕРЕВАН, 24 СЕНТЯБРЯ, АРМЕНПРЕСС. Блок "Мать Армения", выдвинутый на выборах в Совет старейшин Еревана, начал второй день предвыборной кампании со встречи с жителями административного района Арабкир.
Как сообщает «Арменпресс», члены альянса призвали граждан принять участие в выборах, поскольку это реальная возможность добиться общенациональной смены власти посредством смены власти в Ереване.
Лидер Альянса Андраник Теванян представил гражданам порядок их действий.
"Наша дорожная карта такова: осуществив изменения в Ереване, у вас есть возможность получить картину, после которой вы сможете пойти на смену власти в общенациональном масштабе, сформировать новое правительство и провести внеочередные парламентские выборы. Во время внеочередных парламентских выборов вы уже можете сформировать такой орган власти, который будет иметь законное право действовать от вашего имени", - сказал Теванян.
Другая группа членов альянса проводит встречи с избирателями Ачапняка. Вечером, в 18:00, к группе присоединится лидер альянса Андраник Теванян и возложит цветы к мемориалу жертвам 44-дневной войны на Ленинградско-Асратяновском участке общины Ачапняк.