«Ապրելու երկիր» կուսակցությունը Մանե Թանդիլյանին կառաջադրի Երևանի քաղաքապետի թեկնածու
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ապրելու երկիր» կուսակցությունը քաղաքական խորհրդի նիստում հաստատել է Երևանի ավագանու առաջիկա ընտրություններում քաղաքապետի պաշտոնի համար կուսակցության թեկնածուին՝ Մանե Թանդիլյանին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարեց «Ապրելու երկիր» կուսակցության քաղաքական խորհրդի անդամ Տիգրան Սահակյանը՝ քաղաքական խորհրդի ընդլայնված նիստից հետո հրավիրված ասուլիսում:
« «Ապրելու երկիր» կուսակցության քաղխորհրդի կողմից առաջադրվել և հաստատվել է Երևանի ավագանու առաջիկա ընտրություններում քաղաքապետի թեկնածու Մանե Թանդիլյանի թեկնածությունը»,-ասաց Սահակյանը:
Ըստ նրա՝ այդ որոշումը հիմնված է եղել վերջին ամիսներին Երևանի բնակիչների հետ իրենց ակտիվ շփումների, սոցիոլոգիական հարցումների, ինչպես նաև կուսակցության անդամների կարծիքների հիման վրա:
Սահակյանը հայտնեց՝ հավատարիմ են իրեն որդեգրած դիրքորոշմանը՝ համապետական ընտրություններից զատ, ակտիվորեն պատրաստվել և մասնակցել բոլոր ՏԻՄ ընտրություններին: «Մենք վստահ ենք, որ ՏԻՄ մակարդակում ևս քաղաքական ուժերը պետք է լուրջ քաղաքական ծրագրեր ներկայացնեն, ստանձնեն պատասխանատվություն և ընթացիկ օպերարտիվ խնդիրներից զատ, իրական զարգացում ապահովեն համայնքներում»,-ասաց Սահակյանը:
Ըստ նրա՝ Մանե Թանդիլյանի առաջադրումը ևս մեկ անգամ ընդգծում է իրենց վճռականությունը՝ ոչ միայն մասնակցելու, այլ նաև հաղթելու Երևանի ավագանու ընտրություններում: «Ես հավաստիացնում եմ, որ այս ընտրություններում մեր մասնակցությունն ու հաղթանակը երկրում արմատական ու խորքային փոփոխությունների առաջնորդության անշրջելի հայտ է մեր կողմից»,-ասաց նա:

Партия «Страна для жизни» выдвинет кандидатуру Мане Тандилян на пост мэра Еревана
На заседании политсовета партии «Страна для жизни» на должность мэра на предстоящих выборах в Совет старейшин Еревана была утверждена кандидатура Мане Тандилян. Как передает «Арменпресс», об этом на пресс-конференции, состоявшейся после расширенного заседания политсовета, заявил член политсовета партии Тигран Саакян.
«Политсовет партии «Страна для жизни» выдвинул и утвердил кандидатуру Мане Тандилян на пост мэра на предстоящих выборах Совета старейшин Еревана», - сообщил Саакян.
По его словам, такое решение было основано на их активных контактах с ереванцами в последние месяцы, социологических опросах, а также мнениях членов партии.
Саакян заявил, что они верны принятой им позиции, кроме общенациональных выборов, активно готовятся и участвуют во всех выборах в органы местного самоуправления. «Мы уверены, что политические силы на уровне местного самоуправления помимо текущих оперативных проблем должны представлять и серьезные политические программы, брать на себя ответственность и обеспечивать реальное развитие в общинах», - сказал Саакян.