Փաշինյանն ու Ալիևը կհանդիպեն Բրյուսելում․ Financial Times
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մայիսի 14-ին Բրյուսելում կհանդիպի Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է Financial Times պարբերականը՝ վկայակոչելով անանուն աղբյուրներին։
Գործընթացից քաջատեղյակ երեք պաշտոնյա տեղեկացրել են, որ հանդիպումը հյուրընկալելու է Եվրախորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը։
Անանուն աղբյուրները Financial Times-ին հայտնել են նաև, որ նախապատրաստվում է ևս մեկ հանդիպում հունիսի 1-ին Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի շրջանակում՝ Փաշինյանի, Միշելի և Ալիևի, ինչպես նաև Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի և Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի մասնակցությամբ։

Пашинян и Алиев встретятся в Брюсселе: Financial Times
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 14 мая в Брюсселе встретится с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает издание «Financial Times»,со ссылкой» анонимные источники.
Три чиновника, хорошо осведомленные о процессе, сообщили, что встречу проведет председатель Совета Европы Шарль Мишель.
Анонимные источники также сообщили Financial Times, что 1 июня готовится еще одна встреча в рамках саммита Европейского политического сообщества с участием Пашиняна, Мишеля и Алиева, также президента Франции Эммануэля Макрона и канцлера Германии Олафа Шольца.