Պրահայում կայացավ ՀՀ վարչապետի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը
ՊՐԱՀԱ, 4 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի պաշտոնական այցը Չեխիա մեկնարկեց Կրամարովա ընդունելությունների տանը դիմավորման պաշտոնական արարողությամբ։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը Պրահայից, Նիկոլ Փաշինյանին դիմավորեց Չեխիայի Հանրապետության վարչապետ Պետեր Ֆիալան։
Դիմավորման պաշտոնական արարողությունից հետո Չեխիայի Հանրապետության վարչապետ Պետեր Ֆիալայի անունից՝ ի պատիվ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կտրվի պաշտոնական ճաշ։
Այնուհետև նախատեսված է երկու երկրների վարչապետների առանձնազրույցը, որից հետո Նիկոլ Փաշինյանն ու Պետեր Ֆիալան հանդես կգան մամուլի ասուլիսով։

В Праге состоялась официальная церемония встречи премьер-министра Армении
Официальный визит премьер-министра Армении Никола Пашиняна в Чехию начался церемонией встречи на Вилле Крамарж (резиденция премьер-министра Чехии).
Как сообщает корреспондент «Арменпресс» из Праги, Никола Пашиняна встретил премьер-министр Чехии Петр Фиала.
После официальной церемонии встречи от имени премьер-министра Чешской Республики Петра Фиалы в честь премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна будет дан официальный обед.
Затем запланирована приватная беседа премьер-министров, после чего Никол Пашинян и Петр Фиала выступят на пресс-конференции.
Далее премьер-министр Армении встретится с президентом Чехии Петром Павлом, председателем Палаты депутатов парламента Маркетой Пекаровой Адамовой, председателем Сената Милошем Вистарчилом.