ՌԴ փոխարտգործնախարարը, Ռուսաստանում Հայաստանի և Ադրբեջանի դեսպանները քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղում տիրող իրավիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը, ՌԴ-ում Հայաստանի դեսպան Վաղարշակ Հարությունյանն ու Ադրբեջանի դեսպան Փոլադ Բյուլբյուլօղլին քննարկել են Լաչինի միջանցքում և ընդհանրապես Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակի զարգացումը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ասվում է ՌԴ ԱԳՆ-ի պաշտոնական կայքում տարածած հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է, որ քննարկվել է Լաչինի միջանցքում և ընդհանրապես Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակի զարգացումը, ընդգծվել է Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների միջև 2020-2022 թվականներին հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման շուրջ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների պահպանման անհրաժեշտությունը:

Russian Deputy FM, Ambassadors of Armenia and Azerbaijan to Russia discuss the situation in Nagorno Karabakh
YEREVAN, APRIL 27, ARMENPRESS. Russian Deputy Foreign Minister Mikhail Galuzin, Armenian Ambassador to Russia Vagharshak Harutyunyan and Azerbaijani Ambassador Polad Polad Bulbuloglu discussed the development of the situation in the Lachin Corridor and Nagorno Karabakh in general, ARMENPRESS reports, Russian MFA said in a statement.
It is noted that the development of the situation in the Lachin Corridor and Nagorno-Karabakh in general was discussed, the need to maintain the agreements reached in 2020-2022 between the leaders of Russia, Armenia and Azerbaijan on the normalization of Armenian-Azerbaijani relations was emphasized.