ԵԱՀԿ գործող նախագահն առաջիկա օրերին կայցելի Հայաստան, Վրաստան և Ադրբեջան
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Հյուսիսային Մակեդոնիայի արտաքին գործերի նախարար Բույար Օսմանին ապրիլի 10-13-ը կայցելի Հայաստան, Վրաստան և Ադրբեջան, որտեղ հանդիպումներ կունենա պետական պաշտոնյաների և այլ շահագրգիռ կողմերի հետ։ Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով ԵԱՀԿ-ի մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրությունը:
Օսմանին նաև հանդիպումներ կունենա խորհրդարանականների, քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ։
Ըստ հաղորդագրության՝ ԵԱՀԿ գործող նախագահի այցի հիմնական նպատակը կլինի ԵԱՀԿ-ի, Հայաստանի, Վրաստանի և Ադրբեջանի միջև համագործակցության ամրապնդումը, անվտանգության առկա մարտահրավերների լուծումը և Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում երկխոսության միջոցով խաղաղության ու կայունության խթանումը:

Действующий председатель ОБСЕ в ближайшие дни посетит Армению, Грузию и Азербайджан
Действующий председатель ОБСЕ, министр иностранных дел Северной Македонии Буяр Османи 10-13 апреля посетит Армению, Грузию и Азербайджан. Он проведет встречи с правительственными и с другими заинтересованными лицами. «Арменпресс» передает об этом, со ссылкой на сообщение пресс-службы ОБСЕ.
Буяр Османи также проведет встречи с парламентариями и представителями гражданского общества.
Согласно сообщению, основной целью визита действующего председателя ОБСЕ является укрепление сотрудничества между ОБСЕ, Арменией, Грузией и Азербайджаном, содействие решению существующих вызовов безопасности и установлению миру и стабильности в регионе Южного Кавказа посредством диалога.