ԵԱՀԿ գործող նախագահն առաջիկա օրերին կայցելի Հայաստան, Վրաստան և Ադրբեջան
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Հյուսիսային Մակեդոնիայի արտաքին գործերի նախարար Բույար Օսմանին ապրիլի 10-13-ը կայցելի Հայաստան, Վրաստան և Ադրբեջան, որտեղ հանդիպումներ կունենա պետական պաշտոնյաների և այլ շահագրգիռ կողմերի հետ։ Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով ԵԱՀԿ-ի մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրությունը:
Օսմանին նաև հանդիպումներ կունենա խորհրդարանականների, քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ։
Ըստ հաղորդագրության՝ ԵԱՀԿ գործող նախագահի այցի հիմնական նպատակը կլինի ԵԱՀԿ-ի, Հայաստանի, Վրաստանի և Ադրբեջանի միջև համագործակցության ամրապնդումը, անվտանգության առկա մարտահրավերների լուծումը և Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում երկխոսության միջոցով խաղաղության ու կայունության խթանումը:

OSCE Chairman-in-Office to visit Armenia as part of regional trip
YEREVAN, APRIL 10, ARMENPRESS. The OSCE Chairman-in-Office Bujar Osmani will visit Armenia this week, the OSCE announced Monday.
Osmani, the Minister of Foreign Affairs of North Macedonia, will visit Armenia as part of a South Caucasus trip.
He will visit Georgia, Azerbaijan and Armenia on 10-13 April for meetings with government officials and other stakeholders.
Meetings with parliamentarians, civil society representatives and other interlocutors will take place as well.
According to a press release issued by the OSCE, "the trip will focus on strengthening the co-operation between the OSCE, Georgia, Azerbaijan and Armenia, addressing existing security challenges and promoting peace and stability through dialogue in the South Caucasus region."