Բրիտանացի պատգամավորը երկրի կառավարությանը կոչ է արել ճնշում գործադրել Լաչինի միջանցքի արգելափակմանը վերջ դնելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրիտանացի պատգամավոր Սթիվեն Դաութին Մեծ Բրիտանիայի կառավարությանը կոչ է արել քայլեր ձեռնարկել Լաչինի միջանցքի շուրջ ստեղծված իրավիճակի լուծման համար: Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով պատգամավորի թվիթերյան գրառումը:
«Լաչինի միջանցքի շարունակվող արգելափակումը պետք է դադարեցվի հումանիտար աղետը կանխելու համար: Մենք կոչ ենք անում Մեծ Բրիտանիայի կառավարությանը՝ անհապաղ ճնշում գործադրել արգելափակմանը վերջ դնելու համար», - գրել է նա:
Ադրբեջանը դեկտեմբերի 12-ից մինչ օրս փակ է պահում Արցախը Հայաստանին և աշխարհին կապող միակ ճանապարհը՝ Լաչինի միջանցքը՝ բերելով կեղծ բնապահպանական պատճառաբանություններ:

MP Stephen Doughty calls on UK government to urgently put pressure to end blockade of Lachin Corridor
YEREVAN, DECEMBER 23, ARMENPRESS. British Member of Parliament Stephen Doughty is calling on the UK government to urgently put pressure to bring the Lachin Corridor blockade to an end.
“The continued blockade of the Lachin Corridor must be lifted to prevent a humanitarian catastrophe. We call on the UK government to urgently put pressure to bring this blockade to an end,” Doughty tweeted.
In violation of international law and the 2020 trilateral ceasefire agreement’s terms, Azerbaijan is keeping the Lachin Corridor blocked since December 12.