Բրիտանացի պատգամավորը երկրի կառավարությանը կոչ է արել ճնշում գործադրել Լաչինի միջանցքի արգելափակմանը վերջ դնելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրիտանացի պատգամավոր Սթիվեն Դաութին Մեծ Բրիտանիայի կառավարությանը կոչ է արել քայլեր ձեռնարկել Լաչինի միջանցքի շուրջ ստեղծված իրավիճակի լուծման համար: Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով պատգամավորի թվիթերյան գրառումը:
«Լաչինի միջանցքի շարունակվող արգելափակումը պետք է դադարեցվի հումանիտար աղետը կանխելու համար: Մենք կոչ ենք անում Մեծ Բրիտանիայի կառավարությանը՝ անհապաղ ճնշում գործադրել արգելափակմանը վերջ դնելու համար», - գրել է նա:
Ադրբեջանը դեկտեմբերի 12-ից մինչ օրս փակ է պահում Արցախը Հայաստանին և աշխարհին կապող միակ ճանապարհը՝ Լաչինի միջանցքը՝ բերելով կեղծ բնապահպանական պատճառաբանություններ:

Британский депутат призвал правительство страны оказать давление, чтобы снять блокаду Лачинского коридора
ЕРЕВАН, 23 ДЕКАБРЯ, АРМЕНПРЕСС. Британский депутат Стивен Даути призвал правительство Великобритании предпринять шаги для урегулирования ситуации вокруг Лачинского коридора. Об этом сообщает «Арменпресс» со ссылкой на твит депутата.
«Продолжающаяся блокада Лачинского коридора должна быть прекращена, чтобы предотвратить гуманитарную катастрофу. Мы призываем правительство Великобритании действовать немедленно, чтобы положить конец блокаде», — написал он.
С 12 декабря Азербайджан закрыл единственную дорогу, соединяющую Арцах с Арменией и миром, Лачинский коридор, сославшись на ложные экологические причины.