ՀՀ ՊԵԿ փոխնախագահը ՌԴ մաքսային ծառայության ղեկավարի հետ քննարկել են համագործակցության մի շարք հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոսկվայում օրերս տեղի է ունեցել ՀՀ ՊԵԿ նախագահի տեղակալ Աշոտ Մուրադյանի, ՌԴ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վաղարշակ Հարությունյանի և ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությանը կից մաքսային կցորդ Վահան Հակոբյանի հանդիպումը Ռուսաստանի Դաշնության մաքսային ծառայության ղեկավար Վլադիմիր Բուլավինի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՊԵԿ-ից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ համագործակցության մի շարք հարցեր։ Մասնավորապես, կողմերն անդրադարձել են Վերին Լարսում ստեղծված իրավիճակին՝ կարևորելով ընթացիկ խնդիրների օպերատիվ լուծումները:
Միաժամանակ, ներկայացվել է մաքսային կցորդի գործունեության կարևորությունը՝ ՌԴ մաքսային ծառայության աշխատանքներում, ինչպես նաև տնտեսվարողներին աջակցություն ցուցաբերելու հարցում։
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել նաև Վերին Լարս անցակետի վերակառուցման և արդիականացման ընթացիկ աշխատանքներին, որի ավարտին տնտեսվարողները հնարավորություն կունենան ստանալու նոր որակի և ժամանակի պահանջներին համահունչ ծառայություններ։

Заместитель председателя КГД Армении и глава Таможенной службы России обсудили вопросы сотрудничества
В Москве состоялась встреча заместителя председателя Комитета государственных доходов РА Ашота Мурадяна, чрезвычайного и полномочного посла РА в РФ Вагаршака Арутюняна и таможенного атташе при посольстве РА в РФ Вагана Акопяна с руководителем Таможенной службы Российской Федерации Владимиром Булавиным.
Как сообщили «Арменпресс» в КГД, в ходе встречи был обсужден ряд вопросов двустороннего сотрудничества. В частности, стороны коснулись ситуации в Верхнем Ларсе, подчеркнув важность оперативного решения текущих проблем.
Была представлена важность деятельности таможенного атташе в работе Таможенной службы РФ, а также в оказании содействия хозяйствующим субъектам.
На встрече были затронуты текущие работы по реконструкции и модернизации КПП «Верхний Ларс», по завершении которых будут предоставляться новые качественные и соответствующие требованиям времени услуги.