Իրանի արտաքին գործերի նախարարը պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հոկտեմբերի 20-ին պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Իրանի արտաքին գործերի նախարարՀոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը: Նույն օրը ՀՀ ԱԳՆ-ում կկայանա Հայաստանի և Իրանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից:
Այցի ընթացքում Իրանի ԱԳ նախարարը հանդիպումներ կունենա նաև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հետ:
Հոկտեմբերի 21-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը և ԻԻՀ ԱԳ նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը ներկա կլինեն Կապանում ԻԻՀ գլխավոր հյուպատոսության բացման հանդիսավոր արարողությանը:

Министр иностранных дел Ирана посетит Армению с официальным визитом
20 октября Армению с официальным визитом прибудет министр иностранных дел Ирана Хосейн Амир Абдоллахиян. В тот же день в МИД РА состоится встреча министров иностранных дел Армении и Ирана. Об этом «Арменпресс» сообщили в МИД РА.
В ходе визита министр иностранных дел Ирана также встретится с премьер-министром РА Николом Пашиняном и спикером Национального собрания РА Аленом Симоняном.
21 октября министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян и министр иностранных дел Ирана Хосейн Амир Абдоллахян примут участие в церемонии открытия Генерального консульства Ирана в Капане.