Ադրբեջանը երկրորդ անգամ հրաժարվում է կատարել հայ ռազմագերիներին ազատ արձակելու խոստումը. Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանը երկրորդ անգամ հրաժարվում է կատարել հայ ռազմագերիներին ազատ արձակելու իր խոստումը։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, «Թվիթեր»-ի իր էջում այս մասին գրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Սա արդեն երկրորդ դեպքն է, երբ Ադրբեջանը հրաժարվում է կատարել հայ ռազմագերիներին ազատ արձակելու իր խոստումը։ Առաջին դեպքը եղել է մայիսին, երբ Բրյուսելում խոստում էր տրվել, իսկ երկրորդը՝ հիմա, երբ Վաշինգտոնում Ադրբեջանը պարտավորվել էր ազատ արձակել 17 հայ ռազմագերիների մինչև սեպտեմբերի 30-ը»,- գրել է վարչապետը:

Azerbaijan refuses to fulfill its promise to release Armenian POWs for already the second time – PM Pashinyan
YEREVAN, OCTOBER 3, ARMENPRESS. Azerbaijan refuses to fulfill its promise to release Armenian prisoners of war for already the second time, Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan said.
“This is already the second time when Azerbaijan refuses to fulfill its promise to release Armenian POWs. The first case was in May, when a promise was made in Brussels, and the second time is now, when in Washington Azerbaijan committed to release 17 Armenian POWs until 9/30”, the PM said on Twitter.