Հայաստանը մեր ամենամոտ բարեկամն ու ռազմավարական դաշնակիցն է. ՌԴ նախագահը շնորհավորել է ՀՀ անկախությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորել է հայ ժողովրդին Հայաստանի անկախության օրվա կապակցությամբ և նշել, որ Ռուսաստանն ու Հայաստանը բարեկամներ ու ռազմավարական դաշնակիցներ են:
«Օգտվելով առիթից ՝ կցանկանայի շնորհավորել եղբայրական հայ ժողովրդին եւ երկրի ղեկավարությանը վաղը նշվող Անկախության օրվա կապակցությամբ» - «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասել է Պուտինը օտարերկրյա դեսպանների կողմից հավատարմագրերի հանձնման արարողության ժամանակ:
Պուտինը նաև ասել է, որ Ռուսաստանն ու Հայաստանը բարեկամներ ու ռազմավարական դաշնակիցներ են ։
«Հայաստանը մեր մոտ բարեկամն ու ռազմավարական դաշնակիցն է», - ընդգծել է նա ։
Պուտինը հավելել է, որ ՌԴ-ն և Հայաստանը ինտենսիվ քաղաքական երկխոսության մեջ են:
«Միայն այս տարի մենք Նիկոլ Վովայի Փաշինյանի հետ հանդիպել ենք երեք անգամ», - հայտարարել է ՌԴ նախագահը:

'Armenia is our closest friend and strategic ally' – Russia’s Putin congratulates Armenian people on Independence Day
YEREVAN, SEPTEMBER 20, ARMENPRESS. Russian President Vladimir Putin congratulated the Armenian people on the occasion of the Independence Day of Armenia, stating that Russia and Armenia are friends and strategic allies.
“By using this chance, I would like to congratulate the brotherly Armenian people and the country’s leadership on the Independence Day that will be celebrated tomorrow”, Putin said during the ceremony of presenting credentials by the foreign ambassadors.
“Armenia is our closest friend and strategic ally”, the Russian leader said, adding that Russia and Armenia are in intense political dialogue. “This year we met with Nikol Pashinyan three times”, he said.