ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը ներկայացրել է Նենսի Փելոսիի՝ Հայաստան այցի օրակարգը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանությունը ներկայացրել էԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիի՝ Հայաստան այցի օրակարգը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ դեսպանությունը նշում է, որ սեպտեմբերի 17-ինդեսպանությունը Երևանում սպասում է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիի գլխավորած պատվիրակությանը։
Սեպտեմբերի 17-19-ի այցի ընթացքում Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Փելոսին կհանդիպի ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանին և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների՝ քննարկելու հայ-ամերիկյան հարաբերությունները և ներկայիս անվտանգային իրավիճակը։
«Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Փելոսին հանդես կգա մամուլի ասուլիսով, ծաղկեպսակ կդնի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրում և ելույթ կունենա «Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում», ընդ որում ելույթը ուղիղ հեռարձակմամբ հասանելի կլինի www.speaker.gov/newsroom հղմամբ։ Խոսնակ Փելոսին կանդրադառնա մեր երկու երկրների ամուր փոխգործակցությանը, որի հիմքում ընդհանուր արժեքներն են և մեր ժողովուրդների երկարամյա կապերը։
Պատվիրակության կազմում են ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Էներգետիկ և կոմերցիոն հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Ֆրանկ Փալոնեն և Ներկայացուցիչների պալատի անդամներ Աննա Էշուն և Ջեքի Սփիերը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

Посольство США в Армении представило повестку визита Нэнси Пелоси в Армению
Посольство США в Армении представило повестку визита спикера Палаты представителей США Нэнси Пелоси в Армению.
Как передает Арменпресс, посольство отмечает, что посольство ожидает в Ереване делегацию, возглавляемую спикером Палаты представителей США Нэнси Пелоси, 17 сентября.
В ходе визита 17-19 сентября спикер Палаты представителей встретится с премьер-министром РА Николом Пашиняном, спикером Национального собрания РА Аленом Симоняном и другими высокопоставленными лицами —для обсуждения армяно-американских отношений и текущей ситуации в сфере безопасности.
«Спикер Палаты представителей Пелоси проведет пресс-конференцию, возложит венок к Мемориалу памяти жертв Геноцида армян и выступит с речью в Центре искусств «Гафесчян». Выступление будет доступно в прямом эфире на сайте www.speaker.gov/newsroom.
Спикер Пелоси коснется тесного сотрудничества между нашими двумя странами, которое основано на общих ценностях и давних связях между нашими народами.
В состав делегации входят председатель Комитета по энергетике и торговле Палаты представителей США Фрэнк Палоне и члены Палаты представителей Анна Эшу и Джеки Спейер»,- говорится в сообщении.