ՀՀ վարչապետը ժամանել է Վլադիվոստոկ` մասնակցելու Արևելյան տնտեսական ֆորումին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը աշխատանքային այցով ժամանել է ՌԴ Վլադիվոստոկ քաղաք` մասնակցելու «Բազմաբևեռ աշխարհի ճանապարհին» թեմայով Արևելյան տնտեսական 7-րդ համաժողովի լիագումար նստաշրջանին:
Կառավարության ղեկավարի գլխավորած պատվիրակության կազմում են՝ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալներ՝ Հակոբ Արշակյանը, Ռուբեն Ռուբինյանը, Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանը և պաշտոնատար այլ անձինք:
Ավելի վաղ «Արմենպրես»-ին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից տեղեկացել էին, որ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սեպտեմբերի 6-9-ը Վլադիվոստոկում կմասնակցի «Բազմաբևեռ աշխարհի ճանապարհին» թեմայով Արևելյան տնտեսական 7-րդ համաժողովի լիագումար նստաշրջանին, որը տեղի կունենա Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և այլ պետությունների ղեկավարների մասնակցությամբ:

Armenian PM arrives in Russia’s Vladivostok for Eastern Economic Forum
YEREVAN, SEPTEMBER 6, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan arrived in Vladivostok, Russia, on a working visit.
The PM will participate in the plenary session of the 7th Eastern Economic Forum on the topic “On the Road to a Multipolar World”.
The Armenian PM’s delegation includes Deputy PM Mher Grigoryan, Vice Speakers of Parliament Hakob Arshakyan and Ruben Rubinyan, Deputy Foreign Minister Mnatsakan Safaryan and others.
Within the frames of the Forum, the Armenian PM is expected to meet with Russian President Vladimir Putin.