Տեղի է ունեցել «Starmus VI» փառատոնի կազմակերպման միջգերատեսչական հանձնաժողովի ամփոփիչ նիստը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ, «Starmus VI. 50 տարի Մարսի վրա» 6-րդ փառատոնի կազմակերպչական աշխատանքների համակարգման միջգերատեսչական հանձնաժողովի համանախագահ Հակոբ Արշակյանի գլխավորությամբ սեպտեմբերի 1-ին տեղի է ունեցել միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Ազգային ժողովից, ողջունելով նիստի մասնակիցներին՝ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը շնորհավորել է ներկաներին Գիտելիքի եւ դպրության օրվա առթիվ՝ նշելով, որ Հայաստանի Հանրապետությունն առանձնակի ուշադրության է արժանացնում կրթության եւ գիտության ոլորտը: Հակոբ Արշակյանի խոսքով՝ «STARMUS» 6-րդ փառատոնի անցկացումը եւս գիտության զարգացման կարեւորագույն նախաձեռնություններից է:
«Փառատոնի միջազգային կազմակերպչական թիմի եւ հայաստանյան միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի ներկայացուցիչները քննարկել են փառատոնի շրջանակում նախատեսվող միջոցառումների անցկացմանն առնչվող տեխնիկական եւ բովանդակային բազմաբնույթ հարցեր:
Նիստի ավարտին ամփոփելով բոլոր առաջարկներն ու դիտողությունները՝ Հակոբ Արշակյանը կարեւորել է նման լայնամասշտաբ եւ հեղինակավոր միջոցառման պատշաճ կազմակերպումն ու անցկացումը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Inter-agency commission to coordinate organization of STARMUS VI Festival holds final session
YEREVAN, SEPTEMBER 1, ARMENPRESS. Vice Speaker of Parliament of Armenia Hakob Arshakyan, who also co-chairs the inter-agency commission for coordinating the organization of STARMUS VI Festival, today chaired the meeting of the commission, the Parliament’s press service said.
Welcoming the session participants, Hakob Arshakyan congratulated them on Knowledge and School Day, stating that Armenia is attaching special attention to education and science sectors.According to him, the holding of STARMUS VI Festival in Armenia is also one of the most important initiatives for science development.
The meeting participants discussed technical and content issues related to the organization of events within the frames of the Festival.
Summing up all the proposals and recommendations made during the meeting, Hakob Arshakyan highlighted the proper organization and holding of such a large-scale and prominent event.