Հայաստանի ԱԳ նախարարը Վրաստանի վարչապետի հետ քննարկել է երկկողմ համագործակցության հեռանկարները
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը Վրաստան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում հանդիպել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնում է Վրաստանի կառավարությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկման կենտրոնական թեման ժամեր անց Թբիլիսիում կայանալիք հանդիպումն էր Արարատ Միրզոյանի և Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովի միջև: Ղարիբաշվիլին ընդգծել է դրական երկխոսություն ունենալու կարևորությունը:
Կողմերն անդրադարձել են նաև հայ-վրացական երկկողմ հարաբերություններին ու ապագայում համագործակցության հեռանկարներին՝ մասնավորապես տնտեսության ու երկկողմ առևտրի բնագավառներում:
Արարատ Միրզոյանն ու Իրակլի Ղարիբաշվիլին խոսել են Հարավային Կովկասում տեղի ունեցած վերջին զարգացումներից՝ ընդգծելով խաղաղ տարածաշրջան ունենալու անհրաժեշտությունը:

YEREVAN, JULY 16, ARMENPRESS. Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with Georgian Prime Minister Irakli Garibashvili in the sidelines of his working visit to Georgia, ARMENPRESS reports the Government of Georgia informs.
During the meeting, the central topic of discussion was the meeting between Ararat Mirzoyan and Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov, which will take place in Tbilisi after hours. Garibashvili emphasized the importance of having a positive dialogue.
The parties also discussed the Armenian-Georgian bilateral relations and future cooperation prospects, particularly in the fields of economy and bilateral trade.
Ararat Mirzoyan and Irakli Garibashvili spoke about the latest developments in the South Caucasus, emphasizing the need to have a peaceful region.