ՌԴ-ն հուսով է, որ ԼՂ-ի շուրջ ստեղծված իրավիճակը կավարտվի ՀՀ-ի և Ադրբեջանի միջև խաղաղ պայմանագրով. Մատվիենկո
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանը հուսով է, որ Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված իրավիճակը կավարտվի Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղ պայմանագրով: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով ՏԱՍՍ-ը, այս մասին հայտարարել է ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոն` ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի նիստում:
«Մենք հուսով ենք, որ հենց խաղաղ պայմանագրով կավարտվի այս իրավիճակը, մենք անկեղծորեն ցանկանում ենք դա», - ասել է Մատվիենկոն` մեկնաբանելով Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի և Ադրբեջանի խորհրդարանի նախագահ Սահիբ Գաֆարովայի հայտարարությունները հնարավոր խաղաղ պայմանագրի վերաբերյալ:

Russia hopes situation around Nagorno Karabakh will end with peace treaty between Armenia and Azerbaijan - Matviyenko
YEREVAN, MARCH 29, ARMENPRESS. Russia hopes that the current situation around Nagorno Karabakh will end with a peace treaty between Armenia and Azerbaijan, Chairwoman of the Federation Council of the Russian Federal Assembly Valentina Matviyenko said at the session of the CIS Inter-Parliamentary Assembly, TASS reported.
“We hope that this situation will end with a peace treaty, we sincerely want this”, she said, commenting on the statements of Armenian Speaker of Parliament Alen Simonyan and Azerbaijani Parliament Speaker Sahiba Gafarovaabout the possible peace agreement.